Jak nahrát WP7 do HD2

 

 

Odkaz ke stažení najdete na konci této stránky.

Toto je první verze, v archivu který je ke stažení jsou všechny potřebné nástroje. Další verze WP7 budou přidávány postupně...
Upozorňujeme že nahrání neoficiálních ROM je na vlastní nebezpečí a autor stránek za jeho případné poškození nenese žádnou odpovědnost...Jak již bylo v úvodu napsáno, tento návod se věnuje nahrání plnohodnotného operačního systému Windows Phone 7 do HTC HD2. Součástí tohoto článku je také první ROM s WP7. V průběhu následujících dní a týdnů bude vznikat řada dalších (kvalitnějších, rychlejších, stabilnějších) verzí, které bude možné dle tohoto návodu bez problému nahrát. Mějte prosím na paměti, že se v současnosti jedná o prvotní (spíše testovací) verze (staré pouze několik desítek hodin), které nemusí vždy úplně spolehlivě fungovat. Je třeba autorům ROM dopřát trochu času, aby mohli své dílo zdokonalit.

Návod pro nahrání WP7 je stejný jako návod pro nahrání NAND verze Androidu. Pouze je třeba použít MAGLDR, které WP7 podporují.

Jak nahrát Windows Phone7 do HD2 obsahující Windows Mobile:
(Nejčastěji první nahrání WP7)

1) Zkontrolujte zda Vaše zařízení obsahuje RadioROM podporující 576 MB RAM. Doporučuji použít verzi 2.15.50.14. Kterou naleznete v tomto přehledu. Návod jak nahrát RadioROM naleznete ZDE. Doporučeno je také odemčení přístroje pomocí HSPL. Podrobný návod naleznete ZDE. Verzi HSPL volte 2.08 (2.08 HSPL)

Pro naprosto bezproblémovou realizaci celého procesu doporučuji do zařízení nejdříve nahrát oficiální ROM 1.66.479.2, aplikovat HSPL 2,08 a poté nahrát RadioROM 2.15.50.14. (RadioROM je nutné nahrát až po nahrání oficiální ROM.)

2) Stáhněte MAGLDR 1.12 (soubor MAGLDR112.zip). Jedná se o bootloader, který zajistí zavedení systému Android. Tento bootloader však nenahrazuje původní OSPL/HSPL, jeho použití je proto bezpečné a zařízení je možno obnovit do původního (záručního) stavu.

3) Nahrajte MAGLDR 1.12. Stačí rozbalit archiv DMAGLDR112.zip, spustit soubor ROMUpdateUtility.exe a postupovat jako při klasickém přehrání ROM. Viz tento návod.

NAND

4) Po úspěšném nahrání, které bude trvat několik vteřin, dojde k restartu zařízení. Při spouštění zařízení již naběhne přímo MAGLDR 1.12, který nabídne několik možností.

NAND

5) Na displeji zvolte možnost "5. USB Flasher". Položku vyberete pomocí tlačítek ovládání hlasitosti a výběr potvrdíte tlačítkem pro příjem hovoru (delším stisknutím). V PC se poté začnou instalovat ovladače (Na displeji svítí "Wait USB..."), je nutné počkat na dokončení tohoto procesu, který může trvat i několik minut. Po úspěšném dokončení se na displeji rozsvítí "Wait USB...USB".

6) Nyní je vše připraveno pro nahrání libovolné ROM s Androidem. V tomto návodu budeme pokračovat nahráním první ROM, která je pro tyto účely určena.

Pokud již máme v zařízení nějakou ROM s Androidem a chcete nahrát jiný Android, do tohoto bohu se rychle dostaneme zapnutím telefonu a držením "červeného" tlačítka, dokud se nám nezobrazí nabídka z bodu 4).Vybereme "5. USB Flasher" a poté klasicky nahrajeme libovolnou ROM (viz. tento návod od bodu 8) )

7) Stáhněte si soubor "LEO70_ROM.zip" a v PC rozbalte.

8) V rozbalené složce spusťte aplikaci DWI.exe a postupujte instrukcí na obrazovce. (Aplikaci DWI.exe doporučuji spouštět jako správce systému.)

Pokud se Vám v této fázi zobrazí níže uvedená chybová hláška, znamená to, že nebyly v pořádku přiřazeny USB ovladače.

Pro majitele Windows Vista/7: Zařízení (resp. kabel se zařízením) by mělo stačit připojit k jinému USB portu (a počkat na opětovné přiřazení ovladačů), popř. opětovně rozbalit archiv s Androidem a proces nahrání ROM spustit znovu. Alternativně lze také vyzkoušet "bezpečné odebrání hardwaru" (a následné připojení), které lze provést přes ikonu v oblasti hodin na Vašem PC. Někdy může také pomoci restart PC. Možností je celá řada, záleží na Vás, kterou kombinaci zvolíte.

Pro majitele Windows XP: V Active Sync v "Nastaveni připojení" je nutné zrušit zaškrtávací políčko "Povolit připojení USB". Poté spustit soubor "DWI.exe" jako správce přes nabídku "Spustit jako..." a tam ještě zrušit zaškrtávací políčko "Chránit počítač a data".

NAND

9) Na první obrazovce klikneme na "Next".

WP7 na HD2

10) Na druhé obrazovce klikneme opět na "Next".

WP7 na HD2

11) Nyní dojde k vyhledání připojeného přístroje.

WP7 na HD2

12) Následuje vlastní nahrání Androidu do paměti přístroje. O průběhu budete také informování na displeji zařízení. Celý proces trvá několik minut.

WP7 na HD2 NAND

13) Na závěr budete informování o úspěšném dokončení celé operace, zařízení bude restartováno a spustí se Windows Phone 7...

WP7 na HD2

14) při prvním spuštění bude zaveden samotný systém, budete vyzváni k základnímu nastavení a bude také naformátována paměťová karta! Nepodporuje pomale karty ( class 2 )

Jak vrátit Windows Mobile do zařízení, které obsahuje WP7:
(Např. pokud Vám WP7 nevyhovuje, nebo je třeba zařízení odeslat do servisu)

Obnova původního stavu zařízení

Jelikož MAGLDR 1.12 nepřepíše původní SPL/HSPL přístroje, není problém s obnovením Windows Mobile. V případě potřeby je možné nahrát libovolnou ROM s WM dle tohoto postupu:

1) Zařízení přepneme do Bootloaderu. (Na vypnutém zařízení stisknout a držet tlačítko ztlumování hlasitosti, zároveň krátce stisknout zapínací tlačítko. Ve chvilce naskočí zařízení do BootLoaderu.)

2) Zařízení připojíme pomocí USB kabelu k PC. V případě instalace ovladačů v PC počkáme na dokončení tohoto procesu.

3) Na displeji zařízení se ve spodní části změní "Serial" na "USB".

4) Nahrajeme libovolnou ROM s Windows Mobile dle tohoto návodu.

Pokud je třeba vrátit zařízení do stavu, ve kterém bylo zakoupeno - aby mohla být uznána záruční oprava. Nahrajte oficiální ROM dle poslední kapitoly tohoto návodu.Jak nahrát jinou verzi WP7 do zařízení, které již obsahuje WP7:
(Např. pokud Vám současná verze WP7 nevyhovuje nebo chcete vyzkoušet jinou)

1) Vypneme zařízení.

2) Spustíme zařízení a zapínací tlačítko stále držíme, dokud se na displeji nezobrazí MAGLDR, viz. tento obrázek:

NAND

3) Dále postupujeme stejně jako při prvním nahrání WP7. Tedy bod 5) - 13). (v první kapitole tohoto článku).

 

Zdroj:HD2CZ.estranky.cz